ŞİRKET PROFİLİMİZ
Arcan Yapı Denetim Limited Şirketi, 4708 Sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde, 04.04.2014 tarihinde kurulmuş olup, 10.05.2018 tarihinde 2897 No’lu yapı denetim izin belgesini alarak yapı denetim faaliyetlerine resmen başlamıştır.
4708 sayılı Yapı Denetimi hakkında kanun kapsamında Yapı Denetim sektöründe deneyimli mühendis ve mimar kadrosuyla başarılı bir şekilde faaliyetlerine devam eden bir şirkettir.

Firmamız Bursa genelinde can ve mal güvenliğini teminen, imar planına, fen, sanat ve sağlık kurallarına, standartlara uygun kaliteli yapı yapılması için proje ve yapı denetimini sağlamak üzere kurulmuştur.

Arcan Yapı Denetim Limited Şirketi'nde denetimin daha etkin ve süratli olarak sürdürülebilmesi amaçlanmıştır. Bursa ilinde görev alan personel işe başlangıç aşamasında alacağı görevlerle ilgili eğitim almakta ve yapılan çalışmalarda personelin en verimli şekilde çalışması sağlanmaktadır. Denetimde, yasa ve yönetmelikler çerçevesinde inşaatların her safhasında yerinde denetim test ve laboratuar çalışmaları yapılırken yeni mezun teknik elemanlar, inşaat kalfaları, ustalar, tecrübeli teknik elemanlarımızca eğitilerek imalatta ve denetimde kalite yükseltilmektedir.

Yapı denetim yasasının uygulama esaslarında yapılmakta olan düzenlemelerle yaygınlaşan yapı denetimi faaliyetlerimizle topluma çok daha faydalı olacağımıza, insanlarımızın konut ve binalarında doğal afetlerden endişe etmeden, sağlıklı bir yapıda huzur içinde yaşamasına daha uzun yıllar boyunca katkıda bulunacağımıza inanıyoruz.

İnşaat sektörünün her geçen gün önem taşıdığı günümüzde, sağlıklı yapıların oluşabilmesinde örnek teşkil etmek ve kaliteyi yükseltmek amacıyla, Arcan Yapı Denetim Limited Şirketi'nin denetlediği yapılarda en ince ayrıntıya kadar daima en iyi yöntemler kullanılmaktadır. Projelerin özündeki dikkatli yaklaşıma, teknoloji ve tecrübeyi ekleyerek, büyük organizasyonlara imza atmanın yanında müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı hedeflemektedir.
MİSYONUMUZ
Arcan Yapı Denetim Ltd. Şti. bağımsız bir denetim kuruluşudur. Yapı üretimi demek; amaca uygun mimarisi, taşıyıcı sistemi zemin parametrelerine ve hesapları ile güvenli, ekonomik, estetik, fonksiyonel, yangına karşı emniyetli, ısı, su ve ses yalıtımı olan, altyapı sistemleri, mekanik ve elektrik tesisatları tam ve kusursuz çalışan, çevreye uyumlu ve insana dost yapılar üretmek demektir. Arcan Yapı Denetim Ltd. Şti. bu hedefe uygun çalışır.

Arcan Yapı Denetim Ltd. Şti. 4708 Sayılı Yapı Denetim Kanunu hükümleri uyarınca faaliyete başlamıştır. Halen şirketimiz Bursa ilinde faaliyet göstermektedir. Ayrıca Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinin 17 nci maddesine eklenen fıkra ile valilik binası esas alınarak Balıkesir, Bilecik, Eskişehir, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Yalova illerinde de yapı denetim faaliyetini üstlenmekteyiz. Sorumluluğunun bilincinde, deneyimli, uzman ve özverili personelimizle mevcut kanun ve yönetmeliklere uygun olarak yapılarınızın güvenli ve kaliteli olması için çalışmaktayız.
VİZYONUMUZ
Tecrübeli kuruculara sahip bir Yapı Denetim firması olarak Türkiye’ de, modern dünyanın ve çağdaşlaşmanın bir gereği olan kaliteli, güvenli, dünya standartlarında, estetik yapıları oluşturmaktır. Çalışmalarımızda hedefimiz; can ve mal güvenliğinin korunması için, yapıların üretiminde kalite ve güvenlik standartlarını en üst düzeyde uygulatarak geleceğe güvenle bakılmasını sağlamaktır
Etkinliğimiz, çevikliğimiz ve örgütsel verimliliğimizle;
- Müşterilerimize,
- Çalışanlarımıza,
- Topluma ve çevreye kattığımız değeri sürekli ve belirgin bir biçimde arttırmaktır.
Vazgeçilmez Değerlerimiz
1. Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini, beklediklerinden daha kaliteli hizmet ile karşılamak temel hedefimizdir.
2. Kanunlara ve yasal düzenlemelere titizlikle uyarız ve bundan taviz vermeyiz.
3. Topluma, doğal çevreye ve insanlığa yararlı olmak için azami çaba gösteririz.
4. En büyük önemi insan beynine veririz ve sürekli insana yatırım yaparız.
5. Etkin ekip çalışmasına inanırız.
6. Her düzeyde ve her boyutta açık iletişime inanırız.
7. Çalışmalarımızı üretken kılan "istek" enerjisine inanırız ve bunu sağlarız.
8. Firmamızda çalışan herkesin "kendi işinin lideri" olduğuna inanırız.
KALİTE POLİTİKAMIZ
Yapı Denetim ve hizmetin kalitesinden tüm çalışanlar sorumludur, ilkesinden hareketle hedefimiz; Arcan Yapı Denetim Ltd. Şti.’ ni toplam kalite anlayışına hakim kılmaktır. Uluslararası standartlarda yüksek kalitede denetim ve inşaat yapmak, tüketiciye kaliteli ürün sunmak ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak ana politikamızdır. Faaliyetlerimizi anlamlı kılan “kalitemizdir”.

1. İnsan yaşamından daha değerli birşeyin olmayacağı gerçeğinden hareketle, yapı denetiminin bilimsel verilerle yapılması gerektiğine inanır ve uygularız.
2. Proje denetim aşamasından işin bitimine kadar, çağdaş normlar içerisinde yasa ve yönetmeliklere, fen-sanat kuralları ve teknik esaslara uygun yapı üretiminin gerçekleştirilmesi, yatırımcı ve kullanıcı haklarının korunması en temel ilkemizdir.
3. Kalite politikamızın esaslarını sürekli eğitim, gelişim ve değişim anlayışı belirler.
4. Çalışanların ilkeleri benimsemesini ve paylaşmasını sağlamak, çalışan memnuniyetini dikkate almak yönetim anlayışımızın gereğidir.
5. Proje incelemeyi eksiksiz yaparak, imar şartlarına uygun çağdaş yapılaşmaya öncü olmaktır.
6. Denetim hizmeti zamanında ve her koşulda yapılarak imalatın aksatılmamasını sağlamaktır.
7. İnşaatlarda kullanılan malzemelerin standartlara uygunluğunu denetleyerek imalat kalitesini yükseltmektir.
8. Hizmetlerimizde yasaların bize tanımış olduğu yetki ve sorumlulukları yasalara bağlı olarak uygulamaktır.

Arcan Yapı Denetim Limited Şirketi ailesinin bireyleri, çağdaş çözümleri önermeyi ve uygulamayı, güvenli ve konforlu yapıların üretilmesini insan yaşamına saygı olarak görür, yasa ve yönetmeliklerle, fen-sanat kuralları ve teknik esasların uygulanmasına kalite anlayışından taviz vermeyeceğini kabul ve taahhüt eder.
ARCAN YAPI DENETİM LTD. ŞTİ.
Adres: Konak Mahallesi Yaz Sokak Uludağ Apt. No:2 Kat:1 Daire:3 Nilüfer/BURSA
Telefon: 0544 765 20 43 | Faks: 0 224 452 02 30
Bizi Takip Edin